Otwórz mobilne menu

Tydzień 1

dziecko:

Może wydawać się to trochę dziwne, ale pierwszy tydzień Twojej ciąży to zarazem Twoja ostatnia miesiączka. Warto zapamiętać jej datę, bo będziesz o nią pytana wiele razy – to właśnie ona posłuży do wyliczenia terminu porodu. Mimo że dziecka jeszcze nie ma, bo nie doszło do zapłodnienia, Twój organizm przygotowuje się na jego przyjęcie. Wyściółka macicy zagęszcza się w oczekiwaniu na przyjęcie jajeczka. W trakcie implantacji, czyli osadzania się zapłodnionego jajeczka w macicy, może dojść do plamień przypominających nietypową miesiączkę. 

mama:

Już wiesz, że Twoja ciąża zaczyna się 2 tygodnie przed potencjalnym poczęciem. To może wydawać się dziwne, ale tak naprawdę każdy Twój cykl to potencjalna ciąża, przynajmniej tak widzi to Twoje ciało. Aby zrozumieć kiedy masz szansę na poczęcie, powinnaś bardzo dobrze znać swój cykl menstruacyjny. Średni cykl trwa 28 dni. Pierwszy dzień cyklu to pierwszy dzień miesiączki. Około 14 dnia cyklu zaczyna się owulacja, zatem jest to czas kiedy masz największą szansę zajścia w ciążę. Jajeczko po opuszczeniu jajnika przemieszcza się w jajowodzie, a organizm przygotowuje się do ewentualnej ciąży. W czasie 12-24 godzin, kiedy jajeczko odbywa tę podróż, może zostać zapłodnione. Mimo, że dziecka jeszcze nie ma, bo nie doszło do zapłodnienia, przygotuj swój organizm na jego przyjęcie. Przede wszystkim nie pij alkoholu i nie pal papierosów, ponieważ nigdy nie wiesz kiedy może dojść do zapłodnienia. Warto zastosować też odpowiednią dietę – bogatą w białka i kwas foliowy, który zapobiegnie ewentualnym schorzeniom układu nerwowego. 

tata:

Być może marzyłeś o dziecku od dawana albo decyzja o staraniu się o potomka była dla Ciebie bardzo trudna. Nie każdy od razu jest tak pewny, że chce mieć dziecko. Niezależnie od tego, w jakiej sytuacji się znalazłeś to teraz zaczyna się zupełnie nowy etap w życiu. Będzie on pełen pięknych chwil, obfity w liczne wzruszenia, ale też niepozbawiony wyzwań. Ta niewielka część Ciebie i Twojej partnerki niedługo przyjdzie na świat i będzie bardzo na Ciebie liczyć, a Ty zyskasz niespotykaną dotąd motywację do działania. Bycie tatą jest cudowne. Zresztą, sam zobaczysz.

Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na politykę cookies.

Rozumiem
Asystent ciążyAsystent ciąży Asystent po urodzeniuAsystent po urodzeniu Kup onlineKup online