Otwórz mobilne menu

Tydzień 14

dziecko:

W tym tygodniu płód jest już bardzo ruchliwy, ale ze względu na jego małe rozmiary, raczej nie jesteś w stanie tego poczuć. Twarz Twojego maleństwa staje się coraz bardziej rozpoznawalna. Oczy zbliżają się do siebie, a uszy zajmują powoli ostateczną pozycję. Całe ciało dziecka pokrywa się drobnymi włoskami, które są zaczątkiem dla włosów na głowie i dla brwi, z części drobnych włosków wytworzą się prawdziwe włosy. W tym tygodniu Twoje maleństwo może też mieć już czkawkę, choć jego płuca są jeszcze wypełnione płynem, a nie powietrzem. Podczas najbliższej wizyty lekarskiej zapytaj lekarza, czy możesz usłyszeć bicie serca Twojego maluszka. Możesz też usłyszeć bicie dwóch lub trzech serc, co oznacza dla Ciebie ciążę mnogą!

mama:

Najprawdopodobniej wyglądasz już na ciężarną. W tym tygodniu nadal możesz czuć się zmęczona, jak również odczuwać bóle brzucha, jako że Twoje narządy wewnętrzne przestawiają się, aby zrobić miejsce dla dziecka. Ponieważ Twój żołądek ma coraz mniej miejsca, może to powodować wzdęcia, niestrawność i zgagę. Nadal często wędrujesz do łazienki, jako że Twój pęcherz jest uciskany przez maluszka. Możesz mieć trudności z zasypianiem, gdyż Twój brzuch z kolei zajmuje coraz więcej miejsca, rośnie i z pewnością zauważysz, że Twoje ubrania stają się coraz ciaśniejsze. Tak, to czas na wymianę garderoby! Bądź ostrożna i rozważna w wyborze nowych ubrań. Staraj się nie kupować za dużo, gdyż za chwilę możesz przestać mieścić się w to, co przed chwilą kupiłaś. Wybór jest ogromny i zapewne trafisz na wiele kuszących okazji. Na pewno znajdziesz coś w swoim stylu. Wybieraj rzeczy wykonane z naturalnych materiałów. Co powinnaś jeszcze wiedzieć? Rozmiary ubrań ciążowych raczej przebiegają równolegle do rozmiarów, które nosiłaś przed ciążą. Jeśli jesteś drobna i nosiłaś małe rozmiary, prawdopodobnie zmieścisz się też w małe rozmiary ciążowe. Warto też mieć w szafie nie tylko codzienne rzeczy, ale też ubrania na specjalną okazję, na przykład, ładną sukienkę ciążową, którą będziesz mogła założyć chociażby na "baby shower".

tata:

Twoja partnerka nie tylko będzie czuć, że jest w ciąży, ale zacznie też tak wyglądać. To już 2. trymestr! Jej brzuszek staje się coraz większy, więc nadszedł już czas na wymianę garderoby. Obecnie wybór ubrań, także tych typowo ciążowych, jest ogromny. Ważne, abyś zwracał uwagę czy ubrania, które kupuje Twoja partnerka są wykonane z naturalnych materiałów. W pozostałych kwestiach daj jej wolną rękę. Pamiętaj, że jej wygląd ma wpływ na to jak się czuje. Zapewniaj swoją partnerkę jak pięknie wygląda, rozpieszczaj ją i dawaj jej wsparcie. Ona bardzo potrzebuje Twojej bliskości.

Coraz większy brzuszek przyszłej mamy Twojego dziecka to także zapowiedź tego, że już niedługo będziesz czuć ruchy maleństwa, kiedy przyłożysz do niego rękę. Ekscytujące, prawda?
Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na politykę cookies.

Rozumiem
Asystent ciążyAsystent ciąży Asystent po urodzeniuAsystent po urodzeniu Kup onlineKup online