Otwórz mobilne menu

Tydzień 2

dziecko:

Chociaż nie doszło jeszcze do zapłodnienia, to Twoje ciało wciąż się do niego przygotowuje. Za każdym razem, gdy masz owulację, wyściółka macicy staje się grubsza, a tym samym gotowa na przyjęcie jajeczka. Jeśli do zapłodnienia nie dojdzie, błona śluzowa macicy złuszcza się i wówczas pojawia się miesiączka. Pod koniec drugiego tygodnia może już dojść do zapłodnienia. Komórka jajowa łączy się z plemnikiem, a Ty zachodzisz w ciążę. W tym momencie waży się płeć Twojego maluszka. Jeśli plemnik zawiera chromosom X, urodzi się córeczka, a jeśli Y, będziesz miała synka.

mama:

Właśnie zakończyła się Twoja miesiączka, a Ty pragniesz mieć dziecko. Prawdopodobnie zaczynasz więc zauważać kobiety w ciąży i małe dzieci wszędzie, gdzie się nie ruszysz - w sklepie, w autobusie, w parku. Temperatura Twojego ciała jest lekko podwyższona, może sięgać nawet 37 stopni, ponieważ w jajniku właśnie dojrzewa jajeczko, które wkrótce ma być wypuszczone do jajowodu. Niebawem nastąpi owulacja i Twoje jajeczko będzie czekać na swojego jedynego partnera – silnego i przystojnego plemnika, który będzie musiał pokonać miliony innych plemników, aby dostać się do jajeczka. To może być też czas na poszukanie lekarza prowadzącego Twoją przyszłą ciążę. Musisz się zastanowić, czy będzie to Twój dotychczasowy lekarz, czy być może inny specjalista. Czy chciałabyś aby Twoją ciążę prowadziła kobieta czy mężczyzna?

tata:

Czy jesteś gotowy by zostać ojcem? Być może Twoje myśli zdominowały wątpliwości i jeszcze nie czujesz się dobrze z tą perspektywą. Z drugiej strony, jak możesz być gotowy na coś, czego nigdy wcześniej nie doświadczyłeś? Prawdopodobnie nie możesz, ale planując dziecko powinieneś być gotowy na zmiany. Z pewnością wieść o ciąży partnerki to zawsze wielka niespodzianka. Nawet sam nie jesteś w stanie wyobrazić sobie swojej reakcji. Będziesz się zastanawiać czy podołasz i jak zareagujesz, kiedy po raz pierwszy usłyszysz płacz swojego maleństwa. Spokojnie, wszystkiego dowiesz się w swoim czasie.

Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na politykę cookies.

Rozumiem
Asystent ciążyAsystent ciąży Asystent po urodzeniuAsystent po urodzeniu Kup onlineKup online