Otwórz mobilne menu

Tydzień 3

dziecko:

24 godziny po zapłodnieniu Twoje dziecko zaczęło już istnieć jako zespół szybko rozwijających się komórek. Po 5-dniowej wędrówce z jajowodu embrion zagnieżdża się w endometrium. Endometrium to wyściółka macicy, która najpierw zaopatrza zarodek w niezbędne substancje odżywcze a usuwa szkodliwe. Zarodek przypomina kuleczkę składającą się z wielu bardzo szybko dzielących się komórek. Dziecko jest wielkości główki od szpilki i choć z trudem, ale można już je zobaczyć gołym okiem!

mama:

Czy jestem w ciąży? Kilka pierwszych oznak ciąży jak wrażliwość piersi, wzdęcia czy zmiany nastroju są często mylone z typowymi objawami przed okresem. Pod koniec trzeciego tygodnia może nastąpić niewielkie krwawienie – czyli tak zwane plamienie implantacyjne, które można pomylić z nietypowo przebiegającą miesiączką. U niektórych kobiet z dnia na dzień pojawia się więcej symptomów, z kolei inne przez długi czas mogą w ogóle nie odczuwać, że są w ciąży. Do pierwszych symptomów ciąży należy podwyższony poziom hormonów, przede wszystkim hormonu ciąży hCG.Hormon hCG jest wykrywalny przez testy ciążowe, które można kupić w każdej aptece.

tata:

W tym tygodniu, jeśli wszystko poszło zgodnie z planem, plemnik i jajeczko połączą się i Twoje DNA zmiesza się z DNA Twojej partnerki. Prawdopodobnie jeszcze nawet nie wiesz, że zostaniesz ojcem, ponieważ wiarygodność testów ciążowych sprawdza się po około 14 dniach od zapłodnienia. Pierwszym objawem tego, że zostaniesz ojcem, może być brak miesiączki u Twojej partnerki. Możesz też zauważyć inne, bardziej oczywiste wskazówki. Niektóre mamy, będąc w pierwszych tygodniach ciąży, po wypiciu łyka wina niemal wymiotują. Inne mogą czuć delikatny ból podczas implantacji. Dziwne zachowanie, zwiększone poczucie głodu u Twojej partnerki, a także zmiany nastrojów powodowane wzrostem hormonów ciążowych mogą być kolejną oznaką. Zrobienie testu ciążowego może dać ostateczną pewność. Testy ciążowe sprawdzają się w 99%, jednak 100% pewność uzyskasz robiąc testy krwi.

Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na politykę cookies.

Rozumiem
Asystent ciążyAsystent ciąży Asystent po urodzeniuAsystent po urodzeniu Kup onlineKup online