Otwórz mobilne menu

Tydzień 32

dziecko:

Twój maluszek wygląda już jak noworodek, powoli osiąga rozmiar, jaki będzie miał po narodzeniu, ale cały czas rozwija swoje umiejętności, dlatego im dłużej pozostaje w Twoim łonie, tym lepiej. Twoje dziecko intensywnie ćwiczy, na przykład poprzez ssanie kciuka czy ruchy oddechowe. Jego buzia jest coraz okrąglejsza, a skóra miękka i delikatna. Maluszek zachowuje się właściwie w podobny sposób, jak po urodzeniu - śpi, ssie kciuk, wierzga nóżkami, robi miny. Ćwiczy te wszystkie ruchy, które będzie wykonywał kiedy przyjdzie już na świat! Jego układ oddechowy nadal dojrzewa do pierwszego oddechu poza Twoim ciałem. Maluszek słyszy bicie Twojego serca i pewnie nie może się doczekać, kiedy wreszcie Cię zobaczy.

mama:

Twój brzuszek jest już naprawdę pokaźnych rozmiarów i codziennie sprawia Ci spory dyskomfort, jednak myśl, że jest w nim Twoje dziecko rekompensuje wszystkie niedogodności. Możesz mieć problemy z zachowaniem równowagi, dlatego uważaj na siebie i pozwól sobie na odrobinę relaksu. Nie zapominaj o spożywaniu odpowiedniej ilości płynów, nawet jeśli to wzmaga tylko potrzebę częstego oddawania moczu. Problemy ze snem sprawiają, że jesteś zmęczona, nieporadna i rozdrażniona, dlatego dobrze jest, żebyś odpoczywała. Zbieraj siły na ostatni etap swojej ciąży - już niebawem będziecie mogli powitać w domu nowego członka rodziny! Pewnie wybraliście już imię, a rodzina i znajomi nieustannie zasypują Was pytaniami o maluszka. Z dumą prezentujesz zdjęcia USG, które już niebawem zastąpisz pierwszymi zdjęciami swojego niemowlęcia.

tata:

Pewnie nie możesz się doczekać pierwszego słowa swojego maluszka, pierwszych kroków, pierwszego Dnia Ojca, pierwszej laurki z przedszkola. Te wszystkie cudowne chwile są tuż, tuż i czujesz ogromne podekscytowanie. Jednocześnie robisz wszystko, by Twoja partnerka czuła się możliwie jak najbardziej komfortowo w tych ostatnich tygodniach ciąży. Brzuszek jest naprawdę duży, a Twoje dziecko ma w nim coraz mniej miejsca. Nic dziwnego, że niebawem przyjdzie na świat - a Ty będziesz go tego świata uczył, dzień po dniu. Bycie ojcem to najważniejsza rola Twojego życia! Będziesz odpowiedzialny za tego małego człowieka, będziesz się o niego martwił, będziesz spędzał z nim czas i dbał o to, by niczego mu nie zabrakło. Jak być dobrym ojcem? Pewnie chcesz być w swoim ojcostwie idealny, jednak wiesz, że nie zawsze jest to możliwe. W głowie masz milion scenariuszy, pewnie już wiesz, kim chciałbyś żeby Twój maluszek został w przyszłości. Jakie będzie Twoje dziecko? Czy będzie podobne do Ciebie, czy do Twojej partnerki? Jest tyle rzeczy, które chciałbyś wiedzieć już teraz, ale cóż, musisz jeszcze trochę poczekać.

Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na politykę cookies.

Rozumiem
Asystent ciążyAsystent ciąży Asystent po urodzeniuAsystent po urodzeniu Kup onlineKup online