Otwórz mobilne menu

Tydzień 39

dziecko:

Mózg Twojego maleństwa cały czas intensywnie się rozwija. W jelitach dziecka pojawia się tak zwana smółka, czyli pierwsza kupka. Dziecko jest w pełni gotowe do przyjścia na świat. Ilość wód płodowych ulega zmniejszeniu, większość dzieci na tym etapie znajduje się już we właściwej pozycji i oczekuje momentu przyjścia na świat.

mama:

Oprócz typowych objawów rozpoczęcia akcji porodowej takich jak skurcze, mogą pojawić się objawy towarzyszące - mdłości, biegunka lub tak zwany krwawy wysięk, czyli wydzielina zabarwiona krwią. Pamiętaj, że to nie oznacza, że już za chwilę urodzisz dziecko - to może potrwać jeszcze kilkanaście godzin lub więcej! Być może będziesz musiała poczekać nieco dłużej na poród i urodzisz dziecko po przewidywanym terminie - nie martw się, to dotyczy wielu kobiet i musisz wykazać się cierpliwością, to już naprawdę ostatnia prosta.

tata:

To może być kwestia godzin, albo dni. A może tygodni? Nie możesz do końca mieć pewności, kiedy Twoja partnerka zacznie rodzić, dlatego denerwujesz się jeszcze bardziej. Przez te wszystkie długie miesiące musiałeś zachowywać zimną krew i szybko odnajdywać w całkiem nowej sytuacji. Teraz, kiedy poród jest całkiem blisko, czekanie nieznośnie się przedłuża.

Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na politykę cookies.

Rozumiem
Asystent ciążyAsystent ciąży Asystent po urodzeniuAsystent po urodzeniu Kup onlineKup online