Otwórz mobilne menu

Tydzień 29

dziecko:

Maluszek rośnie w szybkim tempie, a wszystkie jego kończyny są już rozwinięte. Twój maluszek jest w stanie odczuwać ból. Magazynuje również tkankę tłuszczową. Z uwagi na malejącą ilość miejsca w Twojej macicy, ruchy dziecka zmieniają się i zamiast kopnięć, czujesz jak rozpycha się w Twoim brzuchu. Rośnie główka Twojego dziecka, robiąc miejsce rozrastającemu się mózgowi. Rozwijają się również jego kości, dlatego tak ważne jest, byś dbała o odpowiednie odżywianie.

mama:

Rozwiązanie coraz bliżej, ale oprócz radości związanej z przyjściem na świat Twojego maluszka, z pewnością martwisz się, czy wszystko przebiegnie zgodnie z planem. Nie martw się na zapas, zamiast tego spróbuj skoncentrować swoje myśli na pozytywnych aspektach ciąży. Zapewne denerwuje Cię Twoja nieporadność, ale przecież to zupełnie normalne, że powiększający się brzuszek utrudnia Ci wykonywanie codziennych czynności. To dobry moment, żeby poprosić o pomoc najbliższych i oswajać się z myślą, że pomoc przyda się również - a może przede wszystkim - kiedy dziecko przyjdzie na świat. Pomyśl o tym, że już niebawem powitacie na świecie małego człowieka, który będzie od Was całkowicie zależny. Pewnie nadal czujesz się niezbyt dobrze i mogą towarzyszyć Ci objawy, które znasz już z początków trzeciego trymestru ciąży. Spróbuj się zrelaksować, nabrać sił na przyszłość i zaplanować wszystkie najważniejsze rzeczy związane z narodzinami dziecka.

tata:

Trzeci trymestr ciąży nie jest łatwy dla przyszłej mamy, dlatego tak ważne jest, aby zapewnić jej odpowiedni komfort i zadbać o jej potrzeby. Musisz uzbroić się w cierpliwość, która przyda się szczególnie, kiedy dziecko przyjdzie na świat. Twoja partnerka może mieć problemy ze snem, bowiem trudno jej znaleźć wygodną pozycję. Jeśli uczęszczacie do szkoły rodzenia, możesz dowiedzieć się w jaki sposób pomóc swojej partnerce, a także poznać wiele ciekawostek na temat pielęgnacji i opieki nad dzieckiem. Nawet jeśli nie jesteś do końca przekonany do tego typu zajęć - spróbuj. Będziesz dzięki tej wiedzy przygotowany na prawie każdą sytuację, co spowoduje, że Ty i Twoja partnerka będziecie czuć się pewniej.

 

Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na politykę cookies.

Rozumiem
Asystent ciążyAsystent ciąży Asystent po urodzeniuAsystent po urodzeniu Kup onlineKup online